Nieprzewidziane wydatki? Zobacz jak sobie poradzić!

Poradnik finansowy

Autor artykułu

Credipass Polska

Eksperci Finansowi

Udostępnij ten artykuł:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Email

To może zdarzyć się każdemu, nawet osobom, które dokładnie planują swój budżet domowy. Szczególnie teraz, kiedy rachunki za podstawowe produkty i usługi są znacznie wyższe niż jeszcze pół roku temu. Chodzi oczywiście o nieprzewidziane wydatki. Zazwyczaj kojarzą nam się one z awariami w domu – zepsutym sprzętem domowym czy pękniętą rurą. Dziś jednak „zaskoczyć” nas mogą dodatkowo ceny niektórych produktów. Planowałeś remont w salonie, ale wymarzona sofa jest znacznie droższa. Okazuje się, że ubezpieczenie za samochód kosztuje też znacznie więcej niż przed rokiem.  Do tego masz niedopłatę w czynszu. Co możesz zrobić w takiej sytuacji? Podpowiadamy!

Po pierwsze ustal priorytety!

Znasz swój budżet domowy, jakie są Twoje comiesięczne wpływy. Ale czy analizujesz, jakie są Twoje wydatki? Warto dokładnie sprawdzić na co wydajesz pieniądze. Podzielić jena te, które są niezbędne, jak płacenie rachunków, raty kredytów, żywność itp. oraz kwotę, którą masz do dyspozycji na inne zakupy. Na tej podstawie określisz, czy masz możliwość odkładania środków, które możesz wykorzystać w nieprzewidzianych okolicznościach.

Czasami zdarza się tak, że co miesiąc płacimy za siłownię, na której ostatnio byliśmy pół roku temu, mamy wykupione różne subskrypcje, z których nie korzystamy. Kiedy zsumuje się te wszystkie wydatki okazuje się, że urosła z tego znaczna kwota. Jeśli co miesiąc będziemy ją odkładać to może się z tego uzbierać pokaźna suma. Bez większego wysiłku zbudujesz poduszkę finansową na wypadek „w”.

Po drugie – wybierz najlepiej!

Jednak, kiedy nie masz możliwości czekania, aż zaoszczędzisz potrzebną kwotę możesz posiłkować się kredytem gotówkowym. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość wydatkowania środków na dowolny cel. Cała procedura kredytowa od złożenia wniosku do uruchomienia kredytu trwa od jednego do kilku dni. Zaciągając taki kredyt warto skorzystać z pomocy Eksperta Finansowego, który pomoże wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.

Współpraca z Ekspertem Finansowym jest bezpłatna, a zyskujesz pomoc w całym procesie uzyskania kredytu. Od wyboru, w której instytucji finansowej najlepiej złożyć wniosek, poprzez formalności w banku, aż po wypłatę środków. Eksperci znają oferty wielu banków i ich aktualne  promocje. Podpowiedzą więc, gdzie w danej sytuacji najkorzystniej możesz uzyskać kredyt. Jeśli masz już inne kredyty sprawdzą czy w Twoim przypadku nie należy ich skonsolidować – czyli zamienić kredyty w kilku bankach w jeden o niższej racie.

Zamiast więc samodzielnie przeczesywać Internet w poszukiwaniu najlepszego kredytu gotówkowego, skontaktuj się z Ekspertem finansowym. 

Po trzecie – działaj z głową

Na koniec – warto sobie odpowiedzieć na pytanie czy każdy nieoczekiwany wydatek jest sobie równy. Przykładowo co innego to zakup nowej pralki dla rodziny a wyjazd na weekend do SPA. To twoja racjonalna ocena jest tu kluczowa. Pamiętaj także o ubezpieczeniach, które zakupiłeś. Dokładnie zapoznaj się z warunkami np. ubezpieczenia mieszkania, aby wiedzieć w jakiej sytuacji możesz liczyć na wsparcie z towarzystwa ubezpieczeniowego.