Pożyczka unijna

Pożyczki unijne i dofinansowania dla firm w Credipass

Unijne dofinansowanie Twojej firmy

Fundusze na rozwój biznesu

Doskonałą alternatywą dla kredytu firmowego w banku są pożyczki unijne. To najtańsza opcja pozyskania finansowania na rynku. Choć procedura wnioskowania może zniechęcić przedsiębiorców do ubiegania się o nie, to z pomocą naszych Ekspertów finansowych staje się to wyjątkowo proste i skuteczne. U nas dowiesz się także, jakie aktualnie prowadzone są nabory i z jakiego programu najlepiej skorzystać.

Dlaczego warto zdecydować się na pożyczki unijne?

  • Niska cena – oprocentowanie większości pożyczek nie przekracza 0,5% w skali roku oraz są pozbawione prowizji za uruchomienie.
  • Elastyczne podejście do zdolności kredytowej – ten etap przebiega zupełnie inaczej niż w banku. Masz możliwość przedstawienia swojego pomysłu biznesowego.
  • Brak branż wykluczonych – pożyczki unijne są dla każdego, a ocena pozbawiona jest tzw. scoringu, który często wyklucza firmę z finansowania w banku.
  • Szeroki wachlarz akceptowanych zabezpieczeń, w tym hipoteka, poręczenia osób fizycznych, zastawy, cesje.
  • Wysokie kwoty maksymalne – pożyczki są udzielane nawet na kwotę
    1 mln zł, co dla wielu mikro i małych firm jest niedostępne w banku.
  • Akceptacja układów ratalnych w ZUS i US.

Masz pytania lub chcesz wiedzieć więcej?

Nasi Eksperci są do Twojej dyspozycji

Umów się na bezpłatne spotkanie z naszym Ekspertem finansowym, który skutecznie i profesjonalnie przeprowadzi Cię przez proces uzyskania pożyczki unijnej. Możesz spotkać się z nami w jednej z naszych placówek, zlokalizowanych na terenie całej Polski lub umówić się na spotkanie on-line. Wypełnij formularz kontaktowy, a my oddzwonimy, aby uzgodnić dogodny dla Ciebie termin spotkania

Wybierz temat z listy:

Pożyczka unijna - Credipass - kredyty hipoteczne, kredyty gotówkowe, ubezpieczenia

Opiekun produktu Ekspert finansowy

Marcin Gajocha

Dyrektor ds. kluczowych klientów

Specjalista obsługujący firmy, który od 10 lat pomaga zdobywać finansowanie polskim przedsiębiorcom. Swoją wiedzę zbudował przechodząc całą ścieżkę kariery w bankowości – od obsługi Klienta, po zarządzanie oddziałami banku. Brał udział w budowaniu procesów kredytowych i standardów obsługi Klienta.  

Kilka lat temu poświęcił się pozyskiwaniu finansowania unijnego, które jest tańsze oraz często bardziej dostępne niż w banku. Wraz ze swoim zespołem pokaże Ci, jakie projekty odpowiadają na Twoje potrzeby i pozyska środki na ich realizację. W tym na pozór trudnym procesie stawia na rozmowę z Klientem, zrozumienie i szybką informację zwrotną. 

Najczęściej zadawane pytania

Sprawdź naszą bazę pytań i odpowiedzi

Banki często w ocenie zdolności korzystają z algorytmów, które mogą zbyt surowo ocenić firmę. Jeśli Twoja firma generuje dochód, spłacasz swoje zobowiązania kredytowe terminowo i wierzysz, że inwestycja, którą planujesz pozwoli ten dochód zwiększyć, to warto porozmawiać o pożyczce unijnej.

W większości projektów układy ratalne z ZUS oraz US są akceptowalne, o ile po ich zawarciu spłaty przebiegają terminowo.

Istnieje wiele projektów dedykowanych dla różnych branż oraz różnych województw. Większość z nich skupia się na inwestycji w środki trwale, ale są również takie, które pozwalają na zatowarowanie, zwiększenie zatrudnienia czy nawet koszty bieżące.

Fundusze udzielające pożyczek unijnych często akceptują zabezpieczenie na drugim, a nawet trzecim miejscu hipotecznym. Ponadto akceptowane są zastawy na pojazdach i sprzęcie czy poręczenia osób fizycznych. Zdecydowanie zatem warto sprawdzić dostępność projektów w Twojej sytuacji.

Poradnik finansowy

Wszystko, co musisz wiedzieć o pożyczkach unijnych

Szukasz innych rozwiązań?

Sprawdź, w czym jeszcze nasi Eksperci mogą ci pomóc