Kredyt gotówkowy

Potrzebujesz gotówki? Skorzystaj z oferty kredytu gotówkowego w Credipass

Szybki dostęp do gotówki

Na nieprzewidziane wydatki

Kredyt na nowy samochód, a może wakacje? Potrzebujesz zastrzyku gotówki na niespodziewane wydatki? Kredyt gotówkowy to sposób na szybkie pozyskanie dodatkowych środków na dowolny cel. 

Zaletą takiego finansowania jest to, że bank nie wymaga wyjaśnień, na co je przeznaczysz. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą uniknąć zbyt wielu formalności oraz szybko otrzymać środki na konto – często tego samego dnia. 

Jednak duża dostępność ofert na rynku powoduje, że często nie wiemy, która z nich jest najbardziej korzystna. Indywidualne podeście naszych Ekspertów sprawi, że oferta zostanie dopasowana do Twoich potrzeb i oczekiwań. 

Nasi doświadczeni Eksperci przedstawią Ci oferty poszczególnych banków i pomogą w wyborze tej najkorzystniejszej dla Ciebie. Zbadają również zdolność kredytową, pomogą skompletować niezbędne dokumenty i przeprowadzą Cię przez proces uzyskania kredytu. W tym czasie Ty możesz planować swoje wydatki. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu gotówkowego?
  • Na koszt całkowity kredytu.
  • Na wysokość prowizji banku.
  • Na możliwość wcześniejszej spłaty.
  • Na rodzaj rat.
  • Na okres kredytowania.
  • Na rodzaj oprocentowania kredytu.
  • Na produkty dodatkowe (karta kredytowa, ubezpieczenie).
Jakie są zalety złożenia wniosku o kredyt gotówkowy przy pomocy  Eksperta Credipass?
  • Porównanie różnorodnych oferty, bez żadnych kosztów.
  • Dostęp do ofert promocyjnych.
  • Rzetelne informacje dotyczące wymagań banków.
  • Prawidłowo wypełniony wniosek kredytowy.
  • Szybki proces.
  • Negocjacja warunków.
  • Omówienie umowy kredytowej.

Masz pytania lub chcesz wiedzieć więcej?

Nasi Eksperci są do Twojej dyspozycji

Umów się na bezpłatne spotkanie z naszym Ekspertem finansowym, który skutecznie i profesjonalnie przeprowadzi Cię przez proces uzyskania kredytu gotówkowego. Możesz spotkać się z nami w jednej z naszych placówek, zlokalizowanych na terenie całej Polski lub umówić się na spotkanie on-line. Wypełnij formularz kontaktowy, a my oddzwonimy, aby uzgodnić dogodny dla Ciebie termin spotkania.

Kredyt gotówkowy - Credipass - kredyty hipoteczne, kredyty gotówkowe, ubezpieczenia

Opiekun produktu Ekspert finansowy

Paweł Rudzik

Menadżer Produktu

Z rynkiem finansowym związany od ponad 20 lat. Na początku kariery zawodowej pracował w bankach (ING, Millennium, Getin Noble Bank), gdzie jako doradca klientów zamożnych odpowiadał za sprzedaż między innymi funduszy inwestycyjnych otwartych i zamkniętych, produktów strukturyzowanych, obligacji korporacyjnych i nieruchomości. 

Następnie zarządzał oddziałami banku, a także prowadził własną placówkę franczyzową w branży pośrednictwa finansowego. Ma doświadczenie na rynku ubezpieczeń życiowych i majątkowych. Od 5 lat zajmuje się zarządzaniem ofertą produktową i wsparciem sprzedaży, a jednocześnie cały czas jest aktywnym ekspertem finansowym.

Najczęściej zadawane pytania

Sprawdź naszą bazę pytań i odpowiedzi

Dokumenty, jakie będą wymagane przy ubieganiu się o kredyt, będą zależały od źródła dochodów. Podstawowym dokumentem jest dowód osobisty oraz dokumenty potwierdzające wysokość naszego dochodu.

Kredyt konsumencki można przeznaczyć na dowolny cel, a bank nie sprawdzi, na co wydaliśmy otrzymaną kwotę.

Wypłata środków uzyskanych z kredytu zależy od wielu czynników, a najważniejszym z nich jest analiza złożonego wniosku kredytowego, konieczność dostarczenia dodatkowych dokumentów i wybór sposobu wypłaty kredytu (przelew na rachunek bankowy, albo odebranie pieniędzy w kasie banku).

W zależności od banku może to trwać od kilkunastu minut do kilku dni.

Maksymalne okresy kredytowania w zależności od banku zawierają się w przedziale 84-120 miesięcy. Do nielicznych ofert można zaliczyć te z ratą rozłożoną na 144 miesięcy, ale tylko przy spełnieniu określonych warunków.

Możliwość zaciągnięcia kredytu pojawia się od momentu uzyskania pełnej zdolności do czynności prawnych, czyli od 18. roku życia, choć kryterium wieku nie jest najważniejsze, a uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej jest zależne od wielu innych czynników, jak np. stabilność zatrudnienia.

Maksymalny wiek kredytobiorcy to nic innego jak określenie, do którego roku życia możemy ubiegać się o kredyt. W zależności od ofert bankowych przedział ten waha się w granicach od 65 do 80 roku życia. Można spotkać się z brakiem wskazania górnej granicy wieku, ale w przypadku osób starszych, okres kredytowania będzie ograniczony, np. do 36 miesięcy.

Ustawowym obowiązkiem banków jest umożliwienie wcześniejszej częściowej i całkowitej spłaty kredytu. Spłacając kredyt wcześniej, nie zapłacimy odsetek od oddanych pieniędzy. Dodatkowo możemy liczyć na zwrot części prowizji, czy też ubezpieczenia – jeśli zdecydowaliśmy się z niego skorzystać.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania to wartość, która określa procentowo koszt kredytu w skali roku. Składają się na niego: oprocentowanie kredytu, prowizja za jego udzielenie, ubezpieczenia oraz opłaty przygotowawcze. Istnieje jeden, wspólny dla wszystkich banków wzór i zasady wyliczania RRSO. Na tej podstawie warto porównywać oferty banków. Częstym błędem przyszłych kredytobiorców jest porównywanie tylko jednego czynnika z wyżej wymienionych, a pomijanie pozostałych. Należy również brać pod uwagę okoliczności, które skłaniają nas do zaciągnięcia zobowiązania i to jak szybko je spłacimy, ponieważ będzie to skutkowało tym, że poszczególne czynniki decydujące o koszcie kredytu będą dla nas mniej lub bardziej istotne. Ekspert finansowy Credipass pomoże porównać różne parametry oferty, uwzględniając nasze indywidualne potrzeby.

Zdolność kredytowa to możliwość zaciągnięcia i spłaty przyszłego zobowiązania, którą wylicza bank, analizując wiele czynników zależnych od przyszłego kredytobiorcy. Należy pamiętać, że procedura oceny zdolności kredytowej różni się w zależności od banków. Decyzja odmowna z jednego banku, nie przesądza o tym, że w kolejnym banku również nie otrzymamy finansowania. Warto wiedzieć, iż duża ilość zapytań w Biurze Informacji Kredytowej sprawi, że jesteśmy mniej wiarygodni dla przyszłego kredytodawcy.

Klienci mają do wyboru dwa sposoby spłaty rat kredytów - w ratach równych lub malejących:

  • raty równe – wysokość comiesięcznego zobowiązania jest równa, zmieniają się natomiast proporcje między kwotą spłacanego kapitału a odsetkami,
  • raty malejące – kiedy wysokość miesięcznego zobowiązania będzie malała wraz z okresem kredytowania; część kapitałowa raty jest stała, a część odsetkowa będzie coraz mniejsza; w porównaniu do rat równych jest to rozwiązanie tańsze, ale należy posiadać zdolność kredytową na spłatę pierwszej, najwyższej raty.

Jest to zestawienie wysokości comiesięcznej raty kredytu wraz z terminem jej spłaty i wskazaniem rachunku bankowego, na który należy dokonywać płatności. Nowy harmonogram otrzymamy w przypadku zmiany oprocentowania kredytu, dla ofert z zastosowaniem zmiennej stopy procentowej.

Poradnik finansowy

Wszystko, co musisz wiedzieć o kredycie gotówkowym

Szukasz innych rozwiązań?

Sprawdź, w czym jeszcze nasi Eksperci mogą ci pomóc