Jak zwiększyć płynność finansową w Twojej firmie

Poradnik finansowy

Autor artykułu

Credipass Polska

Eksperci Finansowi

Udostępnij ten artykuł:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Email

Prowadzenie własnej firmy wymaga wiedzy i umiejętności w wielu dziedzinach, także w kwestiach zarządzania budżetem przedsiębiorstwa. Ilość dostępnych rozwiązań finansowych kierowanych do firm jest bardzo duża. Z których warto korzystać i zapewnić płynność finansową swojej firmie? Jak zadbać o stabilność i spokój swojego biznesu? Sprawdzamy!

Postaw na faktoring

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań gwarantujących płynność finansową firmy jest korzystanie z faktoringu. Na czym on polega? Zamiast czekać, aż kontrahent zapłaci fakturę za usługę czy produkty przesyłasz ją do firmy faktoringowej i otrzymujesz środki nie czekając na terminy płatności. Finansowanie to świetnie sprawdza się w mikro, małych, średnich jak i dużych przedsiębiorstwach, bez względu na staż firmy, rodzaj formy prawnej oraz prowadzonej księgowości. To także bezpieczeństwo pieniędzy. Firmy faktoringowe weryfikują kontrahentów, z którymi współpracujesz, monitorują i ewentualnie windykują niezapłacone należności. Pozwalają także na ubezpieczenie transakcji. Dzięki temu rozwiązaniu będziesz na bieżąco miał dostęp do gotówki, nie martwiąc się kiedy Twoi klienci uregulują faktury.

Zamiast zakupów… leasing

Wyposażenie firmy w niezbędne sprzęty do pracy to pokaźna kwota do wydania w krótkim czasie. Samochody, linie produkcyjne, komputery, drukarki, meble – nie musisz ich kupować, możesz skorzystać z leasingu. Leasing to popularna forma finansowania różnego rodzaju środków trwałych, jak również wartości niematerialnych i prawnych. W zamian za korzystanie ze sprzętu ponosi się miesięczną opłatę. Dostępny jest nawet dla start-upów. Zaletą tego rozwiązania jest niewielkie zaangażowanie własnego kapitału.

Sprawdź czy możesz skorzystać z pożyczki unijnej lub samorządowej

Przedsiębiorcy mają także możliwość skorzystania z pożyczek unijnych lub samorządowych. To środki, które można pozyskać poza sektorem finansowym, często na warunkach korzystniejszych niż w bankach. Istnieje wiele projektów dedykowanych dla różnych branż oraz województw. Większość z nich skupia się na inwestycji w środki trwale, ale są również takie, które pozwalają na zatowarowanie, zwiększenie zatrudnienia czy nawet koszty bieżące.

Eksperci Credipass mają wiedzę na temat prowadzonych tego typu projektów, na jakie cele można je przeznaczyć. Pomagają w przygotowaniu wniosku o taką pożyczkę. Wynagrodzenie za wsparcie w pozyskaniu takiego finansowania pobierane jest w momencie uzyskania pozytywnej decyzji i wypłaty środków. Taki model współpracy jest gwarancją najwyższej jakości obsługi. To także wyróżnia naszą ofertę na tle konkurencji, gdzie prowizję należy zapłacić za samo przygotowanie wniosku, niezależnie od końcowego efektu. Warto więc sprawdzić, czy Twoja firma może skorzystać z takiego rozwiązania.

Sięgnij po kredyt dla firm

Kolejną możliwością jest sięgnięcie po kredyty oferowane przez banki. Środki pochodzące z kredytu dla firmy mogą zostać przeznaczone na finansowanie bieżącej działalności przedsiębiorstwa (kredyt obrotowy, linia kredytowa, limit kredytowy), na cele inwestycyjne (np. zakup maszyn i urządzeń, środków transportu, nieruchomości, udziałów w innych firmach lub całych przedsiębiorstw; czy też budowę obiektów komercyjnych). Kredyty mogą być również przeznaczone na refinansowanie podobnych zobowiązań firmy. Warto pamiętać jednak, że banki sprawdzają zdolność kredytową, weryfikując między innymi wyniki finansowe z dwóch ostatnich lat, zobowiązania, liczbę osób na utrzymaniu.

Co jest mi naprawdę potrzebne?

Jak widać oferta na rynku finansowym dla firm jest szeroka. Przedsiębiorcy stają więc przed dylematem z jakich rozwiązań skorzystać? Co w przypadku mojej firmy będzie najlepsze dla zapewnienia płynności finansowej? Warto skontaktować się w tej sprawie z Ekspertem finansowym.

Ekspert, dzięki swojemu doświadczeniu i setkom spotkań z przedsiębiorstwami, jest w stanie dobrać odpowiednie rozwiązania dla Twojej firmy. Dokona wstępnej oceny sytuacji finansowej, zbada zdolność kredytową i ewentualnie podpowie jak ją poprawić. Dzięki współpracy z Ekspertem masz pewność, że wybierzesz najkorzystniejsze rozwiązania. Zyskaj spokój i stabilność swojego biznesu.