Bezpieczny kredyt 2% – najważniejsze informacje

Uwaga!

Przyjmowanie wniosków w ramach Bezpiecznego kredyt 2% zostało wstrzymane.

Aktualnie rząd pracuje nad nowym programem wsparcia dla osób planujących kupić pierwsze mieszkanie. Projekt jest w trakcie konsultacji i oczekujemy na jego finalny kształt.

Chcesz kupić mieszkanie? Skontaktuj się z naszym Ekspertem finansowym.

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze informacje - Credipass - kredyty hipoteczne, kredyty gotówkowe, ubezpieczenia

Dopłaty do rat kredytów

w ramach rządowego programu Bezpieczny kredyt 2%

Marzysz o własnym mieszkaniu, ale boisz się, że nie będziesz w stanie go sfinansować?

Koniecznie sprawdź, czy możesz skorzystać z rządowego programu Bezpieczny kredyt 2%. Osoby, które zakwalifikują się do programu, mogą liczyć na łagodniejszą ocenę zdolności kredytowej oraz dopłaty do rat kredytów.

W praktyce oznacza to, że możesz kupić większe mieszkanie, niż byłoby to możliwe w przypadku standardowego kredytu hipotecznego.

Dopłaty, przez 10 lat, do rat kredytu to także znaczne odciążenie budżetu domowego.

Nie czekaj, sprawdź, czy możesz skorzystać z programu Bezpieczny kredyt 2%!

Wszystko, co trzeba wiedzieć o programie Bezpieczny kredyt 2%!

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z Tomaszem Kosibą, Dyrektorem sprzedaży Credipass, który w prosty i jasny sposób opowiada o założeniach programu Bezpieczny kredyt 2%.

Dowiedz się, jakie są szczegółowe założenia programu, kto może z niego skorzystać oraz jakie ograniczenia narzuca projekt ustawy. Poznaj wszystkie niuanse związane z programem i nie daj się zaskoczyć.

Uruchomienie programu ma ogromny wpływ na rynek nieruchomości. Dlatego zapraszamy także do wysłuchania podcastu, w którym Eksperci rynku nieruchomości rozmawiają o tym, jakie skutki na sytuację mieszkaniową ma rządowy program.

Sprawdź, co mówią Eksperci o programie Bezpieczny kredyt 2%!

Odtwórz wideo

Masz pytania lub chcesz wiedzieć więcej?

Nasi Eksperci są do Twojej dyspozycji

Umów się na bezpłatne spotkanie z naszym Ekspertem finansowym, który skutecznie i profesjonalnie przeprowadzi Cię przez proces uzyskania Bezpiecznego kredytu 2%. Możesz spotkać się z nami w jednej z naszych placówek, zlokalizowanych na terenie całej Polski lub umówić się na spotkanie on-line. Wypełnij formularz kontaktowy, a my oddzwonimy, aby uzgodnić dogodny dla Ciebie termin spotkania.

Bezpieczny kredyt 2 %

Najczęściej zadawane pytania

 • Dla osób, które chcą kupić pierwsze mieszkanie.
 • Mogą z niego skorzystać osoby poniżej 45 roku życia.
 • Nie można posiadać nieruchomości.
 • Przeznaczony jest dla:
  - singli,
  - małżeństw,
  - par z minimum jednym wspólny dzieckiem.

W ramach wsparcia rządowego otrzymuje się dopłatę do rat kredytów przez 10 lat. Kredytem można sfinansować zakup mieszkania z rynku wtórnego, pierwotnego oraz budowę domu! Nie ma ustalonych limitów za metr kwadratowy nieruchomości.

Maksymalna kwota kredytu wynosi:

 • dla singla 500 tys. zł
 • dla małżeństw i par z jednym dzieckiem 600 tys. zł.

Maksymalna kwota wkładu własnego wynosi 200 tys. zł. W praktyce więc single mogą kupić nieruchomość maksymalnie za 700 tys. zł, a pary lub małżeństwa za 800 tys. zł.

Klienci, którzy chcą skorzystać z programu, mogą kupić mieszkanie lub dom zarówno z rynku wtórnego, jak i pierwotnego. Sfinansować można także budowę domu.

Tak jak w przypadku standardowego kredytu, banki weryfikują zdolność kredytową klientów ubiegających się o kredyt w ramach Programu. Dlatego tak ważne jest nie tylko Twoje zarobki, ale też rodzaj umowy.

Poradnik finansowy

Wszystko, co musisz wiedzieć o Bezpiecznym kredycie 2%